Profilaktyka próchnicy

  1. fluoryzacja – szczotkowanie roztworami zawierającymi fluor o niższym stężeniu.
  2. lakierowanie – pokrywanie szkliwa preparatami zawierającymi fluor w wyższym stężeniu. To powoduje wbudowanie się fluoru w cząsteczki szkliwa, powodując zwiększenie twardości zewnętrznej warstwy zęba.
  3. remineralizacja – przenikanie minerałów (np.wapnia, fosforanów) do porowatej zdemineralizowanej powierzchni zęba w naturalnym środowisku jamy ustnej. Starte czy zniszczone szkliwo nie odrasta od wewnątrz, ale z zewnątrz możemy mu to w sposób kontrolowany dzięki remineralizacji właśnie umożliwić.
  4. wzmacnianie  tzw. ,,płynnym szkliwem” – czyli połączenie fluoryzacji i remineralizacji dzięki unikalnemu składnikowi – RECALDENT – pozwalającego na optymalne wchłanianie przez  ząb związków fluoru, wapnia i fosforu, czyli minerałów, z których jest szkliwo zbudowane.
  5. lakowanie – zapobieganie próchnicy poprzez wypełnienie bruzd i szczelin zęba lakiem światłoutwardzalnym, zawierającym również związki fluoru

Wszystkie zabiegi profilaktyczne przyczyniają się w konsekwencji do powstania twardego, mocnego i odpornego na działanie kwasów szkliwa, co zmniejsza możliwość przenikania bakterii do wnętrza zęba.

  1. instruktaż higieny jamy ustnej – dobór najlepszej dla Państwa metody oczyszczania zębów i dziąseł dzięki odpowiednim akcesoriom higienicznym.
  2. utrzymanie wyników leczenia!!! – indywidualnie dobrany dla pacjenta pakiet zaleceń higieniczno – profilaktycznych, który zminimalizuje ryzyko nawrotów choroby zębów lub dziąseł – ten uzyskacie Państwo w naszym gabinecie w trakcie i na zakończenie leczenia.
  3. regularne wizyty u stomatologa co 6 miesięcy, co jest również podstawą  gwarancji na wykonane w gabinecie usługi (warunki gwarancji dostępne w gabinecie).

.