Profilaktyka

Dlaczego tak wielką wagę przywiązujemy do profilaktyki?
W naszym społeczeństwie ciągle jeszcze skupiamy się na leczeniu a nie profilaktyce.
W gabinetach ciągle leczymy próchnicę, wypełniamy ubytki, likwidujemy ból zębów, usuwamy je a potem wstawiamy.  Tak przynajmniej jest w teorii!
A jak wygląda praktyka?
Oczywiście ciągle leczymy próchnicę, wypełniamy ubytki, likwidujemy ból zębów, usuwamy je a potem…  kiedy musimy je wstawić  zazwyczaj odraczamy to w nieskończoność. Dlaczego?
Zazwyczaj – „bo za drogo, bo z tyłu nie widać, bo są ważniejsze sprawy, bo jeszcze musimy poczekać, itd.”
Skutek jest taki, że coraz więcej ludzi chodzi bez zębów, nie zdając sobie sprawy, że utrata jednego zęba pociąga za sobą dalsze konsekwencje i koszty.

Dlaczego nie możemy temu zapobiegać?
Profilaktyka to zapobieganie!
A zapobiegać możemy na każdym etapie naszego życia. Chorobom zębów i przyzębia również. Jeśli dziecko ma zdrowe zęby staramy się, by ten stan utrzymać jak najdłużej.
Jeśli dorosły pacjent trafia do gabinetu z ubytkami czy bólem zębów, musimy go najpierw wyleczyć a potem utrzymać wyniki leczenia. I właśnie tu jest miejsce na profilaktykę szeroko rozumianą.
Ten okres jest najtrudniejszy dla pacjenta, bo zależy głównie od niego samego. My jesteśmy po to, by mu w tym pomóc. A jak ?–  zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi zakładkami  na naszej  stronie i analizy własnych problemów. Niezobowiązujące konsultacje służą temu, abyście Państwo mogli poznać nas, sprawdzić jak pracujemy i co możemy Wam zaoferować.

Ostateczna decyzja należy zawsze do Państwa!

Profilaktyka:

.