Protetyka

Protetyka – to część stomatologii zajmująca się odtwarzaniem utraconych zębów.

W  jamie ustnej możemy wykonać dwa rodzaje uzupełnień:

 1. stałe – czyli takie, których nie musimy wyciągać po każdym posiłku. Do nich przyzwyczajamy się szybko jak do swoich zębów i które są najbardziej estetyczne (wkłady koronowo – korzeniowe, licówki, korony, mosty, mosty na podparciach szklanych – zamiast implantów).
  Jeśli złamiesz zęba i zostaje Ci korzeń – możemy na nim odtworzyć  pojedynczą koronę porcelanową.
  Jeśli usuniesz całego zęba z korzeniem włącznie lub  kilka zębów w łuku wówczas wykonujemy mosty porcelanowe, które musimy oprzeć na zębach sąsiednich. Jeśli straciłeś zęby z tyłu i nie masz już możliwości odtworzenia zębów na własnym filarze,  z reguły wówczas wykonuje się implant – sztuczny ząb, który wszczepia się w dziąsło i kość.
  Jeśli boisz się zabiegów chirurgicznych istnieje możliwość leczenia protetycznego bez chirurgii dziąseł.
  Proponujemy Ci  rozwiązanie na miarę  naszego tysiąclecia!Specjalnie dla takich celów stworzono system podparć szklanych. Nie wymaga to interwencji chirurgicznej. Jest szybkim i dużo tańszym od implantów systemem prawie natychmiastowej odbudowy braków zębów bocznych. Szklane podparcia cieszą się dużą akceptacją i zdecydowanie zwiększają komfort życia.
  Dzięki temu nie musisz męczyć się z protezami ruchomymi, nie musisz myśleć o ich ciągłym czyszczeniu i płukaniu po każdym posiłku. Nie zdejmujesz ich z podłoża. Szybko przyzwyczaisz się do nich tak jak do swoich własnych zębów.
  Odrzuć protezy ruchome – to niekoniecznie idealne rozwiązanie dla Ciebie!
 2. ruchome – wszelkie protezy, które dopasowane są do dziąseł i w których uzupełniane są tylko brakujące zęby (protezy akrylowe, szkieletowe, acetalowe, bezklamrowe) – te wyciągamy po to, by dokładnie wyczyścić po posiłkach. Rodzaj i typ odbudowy brakujących zębów dopasowany jest zawsze do każdego pacjenta indywidualnie. W medycynie nie ma nigdy dwóch takich samych przypadków.

.