S.O.S.

Kilka bardzo ważnych informacji stomatologicznych… z  codziennego podwórka 

  1. Jeśli zauważysz przebarwienie lub chropowatości na swoich zębach, przyjdź jak najszybciej! Może uda się wyleczyć zmianę bez borowania…
  2. Jeśli zaczyna Cię boleć ząb, nie czekaj aż ból się rozwinie! Zazwyczaj kończy się to uśmierceniem zęba i leczeniem kanałowym. Przyjdź natychmiast! Jest wówczas szansa na założenie opatrunku z lekiem, który uśmierzy ból i zachowa zęba przy życiu! Takie zęby są bardziej wartościowe. Warunkiem jest natychmiastowe rozpoczęcie leczenia stomatologicznego (najlepiej w ciągu 2 dni), kiedy zmiany w nerwie są jeszcze odwracalne. Można w ten sposób zaoszczędzić kilkaset złotych.
  3. Jeśli  Twoje dziąsła krwawią podczas szczotkowania, przyjdź do nas ze  swoją szczoteczką do zębów. Pokażemy Ci co możesz zrobić dobrego dla swoich dziąseł, by zminimalizować krwawienia oraz czego masz unikać podczas szczotkowania, by nie zaszkodzić swoim zębom.
  4. Jeśli Twojemu dziecku na podwórku, w wyniku wypadku lub  zderzenia  z kolegą czy huśtawką, przytrafi się uraz z wybiciem zęba, nie panikuj! W pierwszej kolejności musisz znaleźć brakującego zęba, uspokoić dziecko i natychmiast zgłosić się do stomatologa!!! Zęba po oczyszczeniu z ziemi włóż do ust dziecka i pod językiem przetransportuj go do gabinetu, pilnując by nie doszło do połknięcia. Jeśli dziecko nie chce go trzymać pod językiem, włóż ząb do mleka lub soli fizjologicznej( roztwór soli kuchennej w wodzie w proporcjach : pół małej łyżeczki soli na szklankę wody). Taki ząb po odpowiednim przygotowaniu, można reimplantować, czyli z powrotem osadzić w zębodole. Im czas reakcji jest krótszy tym wyniki ponownego wszczepienia są lepsze. Może on służyć wówczas w jamie ustnej przez długie lata spełniając w pełni swoje zadanie.
  5. Jeśli wskutek nagryzienia czegoś twardego dojdzie do wyważenia wcześniej rozchwianego zęba w Twojej jamie ustnej, nie panikuj! Przyjdź natychmiast! Jest szansa na ustawienie takiego zęba w poprzedniej pozycji i unieruchomienie go poprzez przyklejenie nowoczesnymi taśmami do zębów sąsiednich.
  6. W przypadku rozchwianych zębów odwiedź nas od razu. Nie podejmuj  samodzielnie decyzji o usunięciu zębów. Czasami wystarczy jedna wizyta, byś znowu mógł się cieszyć mocnym i silnym uzębieniem. W ciągu jednej wizyty możemy unieruchomić Twoje rozchwiane zęby. Służą do tego różne systemy, które szynuje się wewnątrz lub zewnątrzzębowo. Poczujesz od razu korzystny efekt stabilizacji, a często również przy tym uzyskasz znaczną poprawę efektów kosmetycznych, bowiem taśmy blokujące zęby w nowoczesnej stomatologii mają kolorystykę szkliwa.
  7. Jeśli nawet ząb nadaje się do ekstrakcji z powodu zaniku dziąsła czy rozchwiania, możemy odciąć sam korzeń, a koronę wykorzystać do odbudowy w odcinku przednim. Takie rozwiązanie wygląda bardzo naturalnie, a pacjent ma świadomość posiadania cały czas własnych zębów.
  8. Nie usuwaj zęba tylko dlatego, że jest złamany! Jeśli już musisz usunąć zęby to tylko w ostateczności! Jeśli twój ząb łamie się równo z dziąsłem, niesłusznie spisujesz go na straty. To naturalny wszczep, który wystarczy przeleczyć kanałowo, wzmocnić sztyftem koronowo-korzeniowym i odbudować na nim piękny, naturalnie wyglądający ząb. Takie rozwiązanie jest też najtańszym sposobem odbudowy złamanego zęba.

    Jeśli po złamaniu tego samego zęba podejmujesz decyzję o jego usunięciu, od razu niejako musisz się liczyć z dużo większymi kosztami wstawienia go. Ząb sztuczny nie będzie sam trzymał się dziąsła. Należy oprzeć go na dwóch zębach sąsiednich, co podraża koszty wstawienia od razu trzykrotnie…należy bowiem odpowiednio przygotować zęby sąsiednie i zrobić most trzypunktowy. Jeśli jednak chcesz oszczędzić zęby sąsiednie, pozostaje Ci implant, który jest sztucznym korzeniem wprowadzonym chirurgicznie w kość. Takie rozwiązanie jest już bardzo kosztowne i wykonywane po to, by wiernie odtworzyć korzeń, który właśnie zdecydowałeś się usunąć.

TAK WIĘC…

Zostaw nam szansę pomocy Ci i zaopiekowania się Twoimi zębami!

Nie zwlekaj!  Przyjdź!  Jeśli nawet będziesz musiał odroczyć leczenie z jakiegoś powodu, pozwól uświadomić sobie czy-  i jaką masz szanse na specjalistyczne leczenie. Zapraszamy…

Decyzję ostatecznie i tak podejmiesz sam!

.